خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

افتتاح بخش دفاع مقدس

   به مناسبت هفته دفاع مقدس؛ بخش ویژه کتاب های دفاع مقدس در کتابخانه عمومی شهید برهان عالی سنندج افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کردستان در مراسم افتتاح این بخش که با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، رئیس حوزه هنری کردستان و جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: این بخش شامل چهار هزار و 260 نسخه کتاب در رابطه با دفاع مقدس است.

  اسماعیل احمدی بیان کرد: در راه اندازی بخش ویژه دفاع مقدس در کتابخانه عمومی شهید برهان عالی بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و همچنین حوزه هنری استان کردستان با این نهاد فرهنگی همکاری بسیاری خوبی داشته اند.

  وی خواستار حمایت مسئولان در توسعه این بخش شد و افزود: توجه به حوزه کتاب و نشر مکتوب بهترین راهکار برای انتقال فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس به نسل جدید است.

  مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کردستان تصریح کرد: فرهنگ دفاع مقدس دارای ارزش های ویژه ای است و نباید اجازه دهیم که این فرهنگ در تاریخ و خاطرات بماند و باید آن را به نسل جوان در کشور انتقال داد.

  احمدی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس دارای ویژگی های منحصر به فردی است که می توان از هر مورد آن چندین جلد کتاب نوشت، تصریح کرد: کتاب می تواند به بهترین شیوه انتقال دهنده فرهنگ دفاع مقدس به جوانان باشد.

  وی با اشاره به ویژگی های خاص هشت سال دفاع مقدس، بیان کرد: دفاع مقدس ما علاوه بر اینکه ایستادن در مقابل یک متجاوز بود دارای صحنه های از دفاع از ارزشهای ناب اسلامی و انسانی است و به همین دلیل لازم است که به شکلی شایسته از آن تقدیر کرد.

  مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: راه اندازی بخش ویژه کتاب های دفاع مقدس اقدامی از سوی کتابخانه های عمومی برای پاسداشت دلاوری ها، پایمردی ها و همچنین پاسداشت آن دوران و انتقال فرهنگ شهادت و شهامت است.

  احمدی با بیان اینکه بخش مذکور در آینده توسعه می یابد، اضافه کرد: علاقمندان و همچنین پژوهشگران حوزه دفاع مقدس می توانند از این ظرفیت برای ارتقای سطح مطالعاتی خود و همچنین انجام فعالیت های تحقیقاتی بهره مند شوند.

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کردستان نیز در مراسم افتتاح بخش ویژه دفاع مقدس در کتابخانه عمومی شهید برهان عالی سنندج عنوان کرد: این اقدام قابل تقدیر و گامی مهم در راستای ترویج فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس است.

  محمدرضا شرف بیانی اظهار داشت: کتاب ماندگاری زیادی دارد و به همین دلیل تولید آن از سایر تولیدات فرهنگی و هنری با اهمیت تر است و انتظار می رود که سایر نهادها و سازمان های مسئول در این حوزه وارد کار شده و نسبت به این مهم بی تفاوت نباشند.

  وی میزان توجه به نشر آثار مکتوب در حوزه مقاومت و پایداری را در کردستان نامطلوب بیان کرد و گفت: مدیران و مسئولان متولی امر باید تلاش و جدیت بیشتری در این حوزه داشته باشند.

  شرف بیانی با اشاره به اینکه کردستان در هشت سال دفاع مقدس در خط مقدم قرار داشت، افزود: متاسفانه امروز در حوزه تولید آثار فرهنگی و هنری جایگاه این استان قابل قبول نیست و رشادت های مردم این استان و رزمندگان مهاجر تا حدود زیادی نادیده گرفته می شود.

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کردستان ادامه داد: مردم این استان در هشت سال دفاع مقدس از هیچ تلاش و کوشی در راستای دفاع از نظام اسلامی دریغ نکردند ولی امروز تنها در شعار و حرف از رشادت های آنها حرف به میان می آید و خبری از تولید آثار مکتوب به ویژه کتاب در میان نیست.

  شرف بیانی ضمن انتقاد از بی تفاوتی ها در حوزه رشادت های مردم کردستان در هشت سال دفاع مقدس، عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی کشوری قرار است که امسال ۳۰ عنوان کتاب در حوزه ادبیات پایداری در استان کردستان تولید شود که متاسفانه تاکنون تنها چهار جلد منتشر شده است و این به راستی جای تاسف دارد.

  وی ضمن تقدیر از اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان برای راه اندازی بخش ویژه دفاع مقدس در سنندج، اضافه کرد: ما در حوزه دفاع مقدس در کردستان باید به سطحی از تولیدات برسیم که چندین باب  کتابخانه تخصصی داشته باشیم.

   

   


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : دفاع ,مقدس ,کردستان ,حوزه ,استان ,کتاب ,دفاع مقدس ,استان کردستان ,عمومی استان ,مدیرکل بنیاد ,ویژه دفاع ,عمومی استان کردستان ,
  افتتاح بخش دفاع مقدس

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر